W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większa część kraju urbanizuje się w znacznym tempie, na drodze tradycyjnie prowadzonych wykopów stają liczne przeszkody. W realiach, w których droga naszej inwestycji doprowadzającej prąd, internet lub inne media pozostaje zamknięta dla mocno inwazyjnych ingerencji pozostaje nam jedynie rozwiązanie w postaci przewiertów sterowanych. Poniżej postaramy się opowiedzieć o odpowiednim przygotowaniu placu budowy.
Jak to zwykle bywa, na samym początku musimy ustalić wiele ważnych dla projektu wielkości. Najważniejsze będzie wyznaczenie głębokości umieszczenia wybranej rury oraz oznaczenie punktu wejścia oraz wyjścia tak, że w trakcie prac uzyskamy odpowiednie kąty nachylenia określające całość krzywizny przewiertu. Kąt wejściowy zależy oczywiście od ustawienia głowicy wiercącej, jednak zazwyczaj waha się między 10 a 20 stopniami. Najważniejsze jednak, by przy planowaniu nie ustalić promienia krzywizny całości odwiertu nie kłócił się z dozwolonym kątem gięcia żerdzi sprzętu wiertniczego.
Przewierty sterowane naturalnie wymagają sporo miejsca w stanowisku wyjściowym, dlatego przy różnych rodzajach wiertnic będziemy potrzebować obszaru od 2m x 4m do 4m x 10m. Istotne pozostają także takie szczegóły jak przygotowanie miejsca na przechowywanie wybranych przez nas rur i przewodów – będzie to o tyle wyzwanie, że przed przeciągnięciem powinniśmy dokładnie zespawać, zgrzać lub połączyć tworzywa tak, by możliwe było ich przełożenie przez wybrany dystans naraz i w całości.
Ten sam stopień gotowości dotyczyć będzie także miejsca w którym rury będą wyciągane – należy więc zadbać o adekwatny dla używanego sprzętu dojazd do newralgicznego punktu wyjścia. Bowiem o ile wiertnice poradzą sobie z każdym rodzajem terenu, o tyle pojazdy z przygotowaną wcześniej płuczką – ciężarówki – będą wymagały odpowiednio ukształtowanego gruntu. Istotne, jeśli już wspominamy o płuczce, pozostanie także obranie punktu, z którego pochodzić będzie woda dla sporządzenia mieszanki torującej drogę obranym przewodom.
Kiedy już zadbamy o podstawowe wymogi przewiertu musimy pamiętać, że do planowanego czasu operacji dodać należy godziny spędzone na dokonywaniu przewiertu pilotażowego, który stanie się bazą dla późniejszego poszerzania średnicy interesującego nas otworu. Po więcej fachowych uwag, zapraszamy do kontaktu z naszą wykwalifikowaną załogą, która pomoże także w doborze asortymentu i kwestiach projektowo – budowlanych.
Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.
Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.