Przewierty sterowane Kraków

przewierty sterowane Kraków - wiertnica JT10

Przewierty sterowane to prawdziwa rewolucja w branży budowlanej. Jako wykwalifikowani specjaliści w tego typu pracach możemy zagwarantować, że proponowana przez TelbesT metoda zauważalnie różni się od standardowych podkopów. Mowa tutaj oczywiście o różnicach in plus. Jeżeli chodzi o najważniejsze zalety, jakie oferują przewierty sterowane, nie sposób pominąć braku potrzeby paraliżowania ruchu drogowego lub kolejowego, całkowitą minimalizację zniszczeń na trawnikach, pasach jezdnych czy poboczach oraz ochronę korzeni roślin, a całość przebiega zauważalnie szybciej od tradycyjnych metod. Jeśli interesują Cię przewierty sterowane Kraków - zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 500 285 600

Precyzyjne przewierty sterowane w Krakowie

Jeżeli planujesz wykonać przewierty sterowane w mieście Kraków, Biuro Projektów i Realizacji TelbesT będzie doskonałym wyborem. Dlaczego? Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej, które pozwala nam stopniowo rozszerzać ofertę o kolejne polskie rynki. Kraków jest tego najlepszym dowodem.

Warto podkreślić również fakt, że posiadamy dostęp do profesjonalnych, nowoczesnych maszyn do przewiertów. Stanowią one nie tylko ułatwienie pracy, ale także stuprocentową gwarancję maksymalnej jakości przewiertu. Zwłaszcza, jeżeli obsługę maszyn połączy się ze wcześniej wspomnianym długoletnim stażem oraz odpowiednim poziomem wiedzy. Wtedy przewierty sterowane osiągają zauważalną gołym okiem przewagę nad tradycyjnymi metodami budowlanymi (wykopy, przekopy). Realizujesz projekt w mieście Kraków? Skontaktuj się z nami.

przewierty sterowane Kraków - maszyna do wiercenia JT 2020

Czym są przewierty sterowane?

Przewierty sterowane są metodą wykonywania otworów przy wykorzystaniu techniki bezwykopowej, znanej również jako wiercenie poziome pochodzącego z języka angielskiego Horizontal Directional Drilling (HDD).

Wiercenia tego typu umożliwiają wykonanie otworu w ziemi na dużej głębokości oraz z wysoką precyzją w osi pionowej i poziomej, co powoduje mniejszą ingerencję w środowisko i niweluje potrzebę rekultywacji miejsca przewiertu.

Przewierty sterowane Kraków przyjął doskonale, bo pozwalają na wykonywanie otworów pod drogami, rzekami, lasami - a w Krakowie - pod kamienicami, zabytkami, obwodnicami, rzekami oraz innymi przeszkodami, które utrudniałyby przeprowadzenie klasycznego wykopu.

Często wykorzystywane są w instalacjach sieci gazowych, wodociągowych i elektroenergetycznych oraz przy budowie sieci światłowodowych. Całość przebiega wyjątkowo precyzyjnie i jest kontrolowana z pomocą specjalnych urządzeń diagnostycznych.

Jakie są etapy prac podczas wykonywania przewiertów sterowanych?

Każde, profesjonalnie wykonywane przewierty sterowane, można podzielić na 3 najważniejsze etapy:

  • tworzenie przewiertu pilotażowego,
  • poszerzanie otworu oraz
  • wprowadzenie i przeciągnięcie rurociągów. 

Na początku projektuje się trasę przewiertu, zaznaczając przy tym lokalizacje instalacji energetycznych, gazowych czy rurociągów, którymi trzeba się wyłączać. Następnie dokonuje się pilotażowego wiercenia, co pozwala precyzyjnie ustawić kierunek przewiertu.

Kolejnym etapem jest wykonywanie właściwego otworu, który pozwalając poszerzać przestrzeń w ziemi dla późniejszej instalacji kabli, rur czy światłowodów. Podczas realizacji przewiertu stosuje się płuczkę, czyli substancję płukającą, która zapewnia odpowiednią jakość, szybkość i bezpieczeństwo wiercenia.

Ostatecznie wykonany przewiert zostaje poszerzony i wypełniony rurą, spełniając swoje zadanie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych czy sieciach telekomunikacyjnych.

Zakończona realizacja wymaga przedstawienia profilu powykonawczego. Wykonywanie przewiertów sterowanych wymaga doświadczonych fachowców i należy do bardzo wymagających dziedzin. 

Gdzie w Krakowie można stosować przewierty sterowane?

Praktycznie wszędzie. Nie ma znaczenia czy będzie to centrum Krakowa, czy sąsiednie dzielnice, czy okoliczne miejscowości z "krakowskiego obwarzanka" o zauważalnie niższym poziomie urbanizacji. Przewierty to nowoczesna technologia, która coraz częściej wykorzystywana jest w przypadku trudnych wierceń. Szczególnie popularne stają się przewierty sterowane Kraków, gdzie istnieje wiele przeszkód w postaci linii kolejowych, torowisk, dróg, czy instalacji podziemnych.

Przewierty horyzontalne pozwalają na wykonywanie prac bez konieczności zamykania dróg czy wykonywania innych prac ziemnych. Najczęściej przewierty wykorzystuje się do wykonania instalacji elektrycznych, wodociągowych, gazowych czy przy budowie sieci telekomunikacyjnych.

W ten sposób można uniknąć niemałych kosztów związanych z remontami nawierzchni i innych prac związanych z eksploatacją infrastruktury. Przewierty sterowane służą także do wykonywania wierceń pod Wisłą czy innymi rzekami czy jeziorami albo w innych trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjny przekop jest niemożliwy. Wykonujemy usługi na terenie całej Polski - nie tylko przewierty sterowane Kraków ale także  na terenie miast: Nowy Sącz, KatowiceWarszawaRzeszówTarnów i Kielce.

To jedna z największych zalet, jakie prezentują przewierty sterowane. Bezinwazyjna i bezwykopowa metoda stanowi przyszłość dla naprawdę wielu prac budowlanych.

W jaki sposób przewierty sterowane dbają o ochronę środowiska w Krakowie?

Proponowana przez specjalistów z TelbesT usługa jest bezwykopową metodą prowadzenia różnego rodzaju prac budowlanych. Metoda ta ma wiele korzyści dla ochrony środowiska w Krakowie, ponieważ minimalizuje wpływ na otoczenie w porównaniu do klasycznej metody wykopów.

Dzięki temu w mieście unikamy niepotrzebnego przewożenia ziemi i usuwania zdegradowanych fragmentów terenu, co pozytywnie wpływa na tkankę miejską. Ważnym elementem, który zmniejsza wpływ na środowisko, jest również redukcja hałasu. Wykonanie przewiertów sterowanych wywołuje znacznie mniej hałasu niż tradycyjne wykopy, co pozwala na zapewnienie komfortu mieszkańcom.

Dodatkowo dzięki tej metodzie po wykonaniu przewiertów nie ma konieczności rewitalizacji terenu, pod którym biegnie przewiert ponieważ wierzchnia warstwa terenu nie została naruszona.

Jeśli chodzi o przewierty sterowane Kraków ze swoją tkanką miejską i zabytkami doskonale nadaje się do stosowania tej technologii aby zmniejszyć ingerencję w miejska przestrzeń oraz naturalne środowisko miasta.

Czy ograniczeniem wykonania przewiertu może być rodzaj gleby w miejscu budowy?

Kolejną ogromną zaletą realizacji wykonywanych przez specjalistów z firmy TelbesT jest uniwersalność. Nasze maszyny pozwalają tworzyć przewierty w gruntach kategorii I – IV.

Ile kosztują przewierty sterowane Kraków?

Przewierty sterowane Kraków są wyceniane indywidualnie, ale mamy osobną stronę jeśli chcesz sprawdzić ceny za 1 metr przewiertu.

Cena przewiertu sterowanego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim decydujące znaczenie ma długość przewiertu oraz jego średnica. Im dłuższy i szerszy przewiert, tym koszt wykonywanych prac będzie wyższy. TelbesT wykonuje przewierty na długości 140 m o maksymalnej średnicy 315mm.

Ponadto należy uwzględnić również drogę dojazdu na miejsce zlecenia oraz ilość potrzebnej rur, pracę dodatkowego sprzętu oraz opracowanie projektu i dokumentacji technicznej.

Kolejną ważną składową ceny jest trudność terenu, który ma wpływ na czas wykonania przewiertu oraz na potrzebę użycia specjalistycznych maszyn. W przypadku przeszkód terenowych, skał, korzeni drzew, rzek i cieków wodnych koszt przewiertu może wzrosnąć. 

Bez względu na te czynniki, warto podkreślić, że cena przewiertu sterowanego jest opłacalna w porównaniu z tradycyjnymi metodami wykonywania wykopów i przekopów. Dzięki stosowaniu tej techniki można uzyskać precyzyjną i dokładną ścieżkę przewiertu, bez konieczności wykonywania kopania czy innych prac ziemnych. Warto zatem skorzystać z usług TelbesT w dziedzinie przewiertów sterowanych, aby uzyskać najwyższą jakość pracy i oszczędzić czas oraz pieniądze.

Przewierty horyzontalne Kraków

Przewierty horyzontalne Kraków to usługi, które polegają na wykonywaniu otworów horyzontalnych w ziemi. Jako firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży, zapewniamy najwyższą jakość i dokładność wykonania przewiertów horyzontalnych.

Jeśli chodzi o przewierty sterowane Kraków nie różni się od innych miast w Małopolsce. Dzięki zastosowaniu technologii poziomego wiercenia, jesteśmy w stanie wykonywać przewierty horyzontalne w miejscach, gdzie tradycyjne metody wykonywania otworów są niemożliwe lub trudne do zrealizowania.

Przewierty pozwalają na wykonanie prac bez dodatkowego uszkodzenia terenu, co stanowi niewątpliwą zaletę dla inwestycji, szczególnie w mieście królewskim Krakowie, gdzie dbałość o estetykę otaczającego terenu jest szczególnie ważna. Szukasz profesjonalnych usług w zakresie przewiertów horyzontalnych? Skontaktuj się z nami!

telbest

Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.

Przewierty sterowane: Nowy Sącz | Kraków | Warszawa | Katowice | Rzeszów | Tarnów | Kielce

qr-codes
ul. Grottgera 41,
33-300 Nowy Sącz
województwo małopolskie
Telefon: +48 18 444 11 11
facebook telbest

Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.

menu-circlecross-circle