Przewierty sterowane Kraków

przewierty sterowane Kraków - wiertnica JT10

Przewierty sterowane to prawdziwa rewolucja w branży budowlanej. Jako wykwalifikowani specjaliści w tego typu pracach możemy zagwarantować, że proponowana przez TelbesT metoda zauważalnie różni się od standardowych podkopów. Mowa tutaj oczywiście o różnicach in plus. Jeżeli chodzi o najważniejsze zalety - nie sposób pominąć braku potrzeby paraliżowania ruchu drogowego lub kolejowego, całkowitą minimalizację zniszczeń na trawnikach, pasach jezdnych czy poboczach oraz ochronę korzeni roślin, a całość przebiega zauważalnie szybciej od tradycyjnych metod. Jeśli interesują Cię takie usługi w Małopolsce - zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 500 285 600

Precyzyjne przewierty sterowane w Krakowie

TelbesT będzie doskonałym wyborem i rzetelnym partnerem. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży teletechnicznej i budowlanej, które pozwala nam stopniowo rozszerzać zasięg oferty o kolejne polskie regiony. 

Nasz park maszynowy obejmuje profesjonalne, nowoczesne maszyny do przewiertów marki Ditch Witch. Stanowią one nie tylko ułatwienie pracy, ale także stuprocentową gwarancję maksymalnej jakości efektu. Zwłaszcza, jeżeli obsługę wiertnic połączy się ze wcześniej wspomnianym długoletnim stażem oraz odpowiednim poziomem wiedzy. Wtedy ta metoda bezwykopowa osiąga zauważalną gołym okiem przewagę nad tradycyjnymi metodami budowlanymi (wykopy, przekopy). Realizujesz projekt? Skontaktuj się z nami.

przewierty sterowane Kraków - maszyna do wiercenia JT 2020

Przewierty horyzontalne HDD w Małopolsce

To usługi, które polegają na podziemnym połączeniu dwóch punktów w ziemi. Jako firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży, zapewniamy najwyższą jakość i dokładność wykonania.

Dzięki zastosowaniu technologii poziomego wiercenia, jesteśmy w stanie wykonywać prace w miejscach, gdzie tradycyjne metody robienia przekopów czy wykopów są niemożliwe lub trudne do zrealizowania.

Pozwalają one na wykonanie działań bez dodatkowego uszkodzenia terenu, co stanowi niewątpliwą zaletę dla inwestycji, szczególnie w zabytkowym mieście, gdzie dbałość o estetykę otaczającego terenu jest szczególnie ważna. Szukasz profesjonalnego wykonwacy? Skontaktuj się z nami!

Gdzie w Krakowie można stosować przewierty HDD?

Praktycznie wszędzie. Nie ma znaczenia czy będzie to centrum, czy sąsiednie dzielnice, czy okoliczne miejscowości z "krakowskiego obwarzanka" o zauważalnie niższym poziomie urbanizacji. Przewierty to nowoczesna technologia, która coraz częściej wykorzystywana jest w przypadku trudnych prac ziemnych. Szczególnie popularne stają się w wysoce zurbanizowanych miastach, gdzie istnieje wiele przeszkód w postaci linii tramwajowych, jezdni, czy instalacji podziemnych lub tereny zielone.

Przewierty horyzontalne pozwalają na budowanie infrastruktury (woda, gaz, kanalizacja, prąd, światłowód) bez konieczności zamykania dróg czy torowisk i chodników. Najczęściej wykorzystuje się je do wykonania instalacji elektrycznych, wodociągowych, gazowych czy przy budowie sieci telekomunikacyjnych

Wykorzystuje się je także do przeprowadzenia rur pod Wisłą czy innymi rzekami czy jeziorami albo w innych trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjny przekop jest niemożliwy. Wykonujemy prace na terenie całej Polski - także na terenie miast: Nowy Sącz, Katowice, Warszawa, Rzeszów, Tarnów i Kielce.

To jedna z największych zalet: bezinwazyjna i bezwykopowa metoda stanowi przyszłość dla wielu prac budowlanych. W ten sposób można uniknąć niemałych kosztów związanych z remontami nawierzchni i innych prac związanych z eksploatacją infrastruktury. 

Ile kosztują przewierty w Krakowie - jakie są ceny usługi?

Są wyceniane indywidualnie, ale mamy osobną stronę jeśli chcesz sprawdzić ceny za 1 metr przewiertu.

Cena zależy od kilku czynników. Przede wszystkim decydujące znaczenie ma długość oraz jego średnica. Im jest dłuższy i szerszy, tym koszt prac będzie wyższy. TelbesT przeprowadza je na długości 140 m o maksymalnej średnicy 315mm.

Ponadto należy uwzględnić również dojazd na miejsce zlecenia oraz ilość potrzebnych rurek osłonowych, pracę dodatkowego sprzętu oraz opracowanie projektu i dokumentacji technicznej.

Kolejną ważną składową ceny jest trudność terenu, który ma wpływ na czas realizacji oraz potrzeba użycia specjalistycznych maszyn. W przypadku przeszkód terenowych, skał, korzeni drzew, rzek i cieków wodnych całkowity koszt może wzrosnąć.

Bez względu na te czynniki, warto podkreślić, że cena jest opłacalna w porównaniu z tradycyjnymi metodami wykonywania wykopów i przekopów. Dzięki stosowaniu tej techniki można uzyskać precyzyjną i dokładną ścieżkę przebiegu wywierconego kanału, bez konieczności kopania czy innych prac ziemnych. Warto zatem skorzystać z oferty TelbesT, aby uzyskać najwyższą jakość pracy i oszczędzić czas oraz pieniądze.

Pytania i odpowiedzi

Co to są przewierty sterowane?

Są metodą wykonywania otworów przy wykorzystaniu techniki bezwykopowej, znanej również jako wiercenie poziome pochodzącego z języka angielskiego Horizontal Directional Drilling (HDD).

Proces tego typu umożliwia połączenia między dwoma punktami w ziemi na dużej głębokości oraz z wysoką precyzją w osi pionowej i poziomej, co powoduje mniejszą ingerencję w środowisko i niweluje potrzebę rekultywacji miejsca budowy.

Pozwalają one na wywiercenie kanałów pod drogami, rzekami, lasami, pod kamienicami, zabytkami, obwodnicami, rzekami oraz innymi przeszkodami, które utrudniałyby przeprowadzenie klasycznego wykopu.

Często wykorzystywane są w instalacjach sieci gazowniczych, wodociągowych i elektroenergetycznych oraz przy budowie sieci światłowodowych. Całość przebiega wyjątkowo precyzyjnie i jest kontrolowana z pomocą specjalnych urządzeń diagnostycznych.

Czy firma TelbesT oferuje także osadzenie rur?

Tak, TelbesT wykonuje także osadzenie rur lub innych elementów uzbrojenia podziemnego.

Jakie materiały są wykorzystywane w przewiertach sterowanych?

Poza stalowymi żerdziami i wiertłami ze specjalnych stopów metali, stosuje się rury. Mogą być one wykonane z różnych materiałów: m.in. z PCV, betonu, PE, RHDPEp i innych.

Z jakich urządzeń korzysta TelbesT?

Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, taki jak wiertnice horyzontalne, koparko-ładowarki, krety do przecisków czy systemy teletechniczne. Wszystkie urządzenia są wysokiej jakości, co pozwala na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie prac.

Jaka jest maksymalna długość przewiertu?

Zależy ona od wielu czynników, takich jak rodzaj gruntu, wykorzystane urządzenia i materiały oraz specyfika wykonywanych prac. Jednakże w porównaniu do tradycyjnych metod wykonania otworów, pozwalają one na uzyskanie większej długości tunelu. W TelbesT to jest aż 140 metrów.

W jaki sposób przewierty dbają o ochronę środowiska w Krakowie?

Proponowana przez specjalistów z TelbesT technologia jest bezwykopową metodą (podobnie jak przecisk) prowadzenia różnego rodzaju robót budowlanych. Metoda ta ma wiele korzyści dla ochrony środowiska, ponieważ minimalizuje wpływ na otoczenie w porównaniu do klasycznej metody przekopów.

Dzięki temu w mieście unikamy niepotrzebnego przewożenia ziemi i usuwania zdegradowanych fragmentów terenu, co pozytywnie wpływa na tkankę miejską. Ważnym elementem, który zmniejsza wpływ na środowisko, jest również redukcja hałasu, ponieważ prace generują znacznie mniej hałasu niż tradycyjne rozkopy, co pozwala na zapewnienie komfortu mieszkańcom.

Dodatkowo dzięki tej metodzie nie ma konieczności późniejszej rewitalizacji terenu, pod którym wykonano prace ponieważ wierzchnia warstwa terenu nie została naruszona.

Jeśli chodzi o przewierty sterowane Kraków ze swoją tkanką miejską i zabytkami doskonale nadaje się do stosowania tej technologii aby zmniejszyć ingerencję w miejska przestrzeń oraz naturalne środowisko miasta.

Czy ograniczeniem wykonania przewiertu może być rodzaj gleby w miejscu budowy?

Praktycznie nie. Przewagą specjalistów z firmy TelbesT jest uniwersalność. Nasze maszyny mogą pracować w gruntach kategorii I – IV.

Jakie są etapy prac podczas wykonywania przewiertów?

Można je podzielić na 3 najważniejsze etapy:

  • tworzenie pilotażu,
  • poszerzanie oraz
  • wprowadzenie i przeciągnięcie rurociągów.

Na początku projektuje się trasę przewiertu, zaznaczając przy tym lokalizacje instalacji energetycznych, gazu, kanalizacyjnych czy rurociągów, którymi trzeba się wyłączać. Następnie dokonuje się pilotażowego wiercenia, co pozwala precyzyjnie ustawić kierunek.

Kolejnym etapem jest zrobienie właściwego otworu, który pozwalając poszerzać przestrzeń w ziemi dla późniejszej instalacji kabli, rur czy światłowodów. Podczas pracy stosuje się płuczkę, czyli substancję płukającą, która zapewnia odpowiednią jakość, szybkość i bezpieczeństwo.

Ostatecznie wykonany przewiert zostaje poszerzony i wciągnięto rury (łączy się je poprzez zgrzewanie rur PE), spełniając swoje zadanie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych czy sieciach telekomunikacyjnych.

Zakończona realizacja wymaga przedstawienia profilu powykonawczego. Wymaga to zaangażowania doświadczonych fachowców (geologów, inżynierów, hydrologów, wiertniczych) i należy do bardzo wymagających dziedzin.

Czy przewierty mogą być wykorzystywane do prac drogowych, kolejowych i sanitarnych?

Tak, jednym z ich zastosowań jest przeprowadzanie przewierceń pod jezdniami, czy chodnikami, co przekłada się na uniknięcie konieczności rozkopania tych elementów infrastruktury. Są także niezbędne podczas prac na torach i torowiskach, ponieważ można uniknąć konieczności rozkopywania nasypów i skrócić czas realizacji inwestycji.

Wykorzystywane do wykonania kanalizacji sanitarnych, co przekłada się na uniknięcie konieczności rozkopania ulicy czy chodnika oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji. W TelbesT możemy wykonać średnicę o wymiarze 315mm

telbest

Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.

Przewierty sterowane: Nowy Sącz | Kraków | Warszawa | Katowice | Rzeszów | Tarnów | Kielce

qr-codes
ul. Grottgera 41,
33-300 Nowy Sącz
województwo małopolskie
Telefon: +48 18 444 11 11
facebook telbest

Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.

menu-circlecross-circle