Przewierty Sterowane Tarnów

przewierty sterowane Tarnów

Jeśli chodzi o przewierty sterowane Tarnów od zawsze był szczególnym miastem dla Biura Projektów i Realizacji TelbesT.

Wysoki wskaźnik urbanizacji, rozbudowana infrastruktura i zadbana tkanka miejska, rzeka czy park nie są barierą, aby budować i remontować istniejącą sieć (wodociągi, kanalizację, gaz, prąd, światłowód). Metoda ta pozwala nie tylko omijać różne przeszkody terenowe ale także zminimalizować wpływ na środowisko, hałas, czas realizacji oraz ryzyko wypadków. Zobacz naszą ofertę - zadzwoń: +48 500 285 600

Dlaczego warto wykonywać przewierty sterowane HDD w Tarnowie?

Doskonale znamy wymagania, jakie stawiane są przed nami przez inwestorów. Taki czynnik sprawia, że Biuro Projektów i Realizacji TelbesT to naturalny wybór przy nowoczesnej technologii, jaką bez wątpienia są metody bezwykopowe.
 
Jeżeli chodzi o przewierty sterowane Tarnów jest świetnym miejscem do wdrożenia takich prac. Głównie ze względu na wysoki poziom urbanizacji. Wszelkiego rodzaju remonty dotychczas sprawiały zamykanie części lub nawet całości najbardziej ruchliwych ulic, chodników czy torowisk kolejowych. Teraz - bez konieczności robienia przekopów można położyć rury z mediami w centrum miasta i to bez zatrzymywania ruchu ulicznego czy ingerencji w już istniejące budynki, parki czy place.
 

Tobie dajemy szansę na maksymalnie efektywne i jakościowe zrealizowanie planu modernizacji, a mieszkańcom miasta Tarnów nie ograniczamy swobody w przemieszczaniu się. Posiadamy odpowiedni poziom wiedzy oraz innowacyjne maszyny do przewiertów (marki Ditch Witch). Jesteśmy przekonani, że nasze usługi spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

przewierty horyzontalne Tarnów

Ile kosztują zaawansowane przewierty sterowane?

W Biurze Projektów i Realizacji TelbesT dokładną cenę za metr otworu wykonanego metodą bezwykopową ustalamy za każdym razem indywidualnie.

Mamy też orientacyjny cennik, gdzie możesz sprawdzić jaka jest cena za przewiert sterowany w Tarnowie. Całkowita wartość zależy od rodzaju wykonywanej pracy, warunków geologicznych (np. kategoria gleby) oraz od średnicy długości przewiertu.

W jakich konkretnie branżach powinno zastosować się horyzontalne przewierty sterowane?

Oferowana przez naszą firmę technologia charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem. Przewierty sterowane zdadzą bowiem egzamin w trakcie budowy sieci telekomunikacyjnej, kanalizacyjnej czy chociażby wodociągowej. Są nieocenione także w energetyce i rolnictwie.

Przewierty sterowane a tradycyjne metody wykopu. Czas i koszty inwestycji

Nowoczesne przewierty sterowane nie pozostawiają złudzeń w starciu z tradycyjnymi metodami przy różnych inwestycjach. Usługa proponowana przez TelbesT wpływa na obniżenie kosztów i czasu realizacji najbardziej skomplikowanych projektów w dużych miastach, takich jak Tarnów. Działamy na terenie całej Polski, w tym w miastach: Nowy Sącz, Kraków, Katowice, Warszawa, Kielce i Rzeszów

Dlaczego przewierty HDD to dobry wybór do realizacji przejść pod drogami?

Tak jak w przypadku innych metod bezwykopowych przewierty pod drogami są coraz częściej stosowane do realizacji przejść pod jezdniami. Technologia ta polega na przewierceniu horyzontalnego otworu pod powierzchnią ulicy, a następnie wprowadzeniu rur, kabli czy innych instalacji bez konieczności wykopów.

To innowacyjne podejście przyspiesza tempo prac i zmniejsza negatywny wpływ na ruch samochodowy oraz kolejowy w przypadku przejść pod torami kolejowymi. W Małopolsce, w Tarnowie ta technologia cieszy się dużą popularnością. Przewierty horyzontalne są bezpieczne, precyzyjne i skuteczne w przypadku realizacji prac pod jezdniami. Przewiert sterowany, który ma możliwość sterowania kierunkiem wiercenia oraz głębokością, umożliwia wykonanie praktycznie każdego rodzaju przejść pod ulicami i autostradami. Dlatego to dobry wybór dla firm z branży budowlanej i nie tylko.

Jak wykonać przewiert horyzontalny pod drogami?

W trakcie realizacji tej metody używa się wiertnicy sterowanej z powierzchni. Najpierw wykonuje się otwór pilotażowy, następnie rozwierca się go do wymaganej średnicy a następnie wprowadza się rury osłonowe.

Trajektoria jest obliczana w taki sposób, aby uniknąć ewentualnych barier. To nie tylko skuteczna, ale i bezpieczną metodą prowadzenia robót podziemnych. W przypadku, gdy trzeba wykonać przepust pod drogą, nie ma konieczności przerywania ruchu, a cała praca odbywa się pod ziemią, nie utrudniając normalnego funkcjonowania ruchu samochodowego.

Jak na skuteczność przewiertów wpływa jakość używanych przez wykonawcę rur?

Wyłącznie najwyższa klasa rur pozwala zachowywać maksymalną efektywność i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania specjalistycznych prac. Aby realizować usługi przewiertów sterowanych TelbesT stosuje rury typu RHDPe, które gwarantują zgrzewalność oraz odpowiednią grubość ścianki, dla każdej średnicy i długości. Wewnątrz każdej z nich biegnie już medium właściwe (przyłącz sanitarny, gazowy, elektryczny, światłowodowy itp).

Czy przecisk pod drogą jest lepszy niż przewiercenie?

Wybór między przeciskiem a przewiertem (i jedno i drugie robi się bezwykopowo) pod jezdnią zależy od wielu czynników. Różnice między tymi metodami wynikają przede wszystkim ze sposobu prowadzenia otworów (rurociągu). Przecisk to nic innego przepychanie rury kierunkowo prowadzonej pod ziemią. Ma niewielkie możliwości manewru i zmiany kierunku.

Z kolei przewiercenie pozwala na ominięcie albo pokonanie barier jeśli znajdą się na trasie wiertnicy nawet na dużej odległości - dlatego wiele zależy jednak od kwestii geologicznych w terenie.

Jeśli warstwy gleby są zwartymi i łatwo przepuszczającymi rury, otwór biegnie prosto i nie ma przeszkód - technologia przecisku będzie idealna.

W przypadku miast takich jak Tarnów, gdzie nawierzchnia ulicyzbudowana jest z różnych materiałów, trzeba omijać infrastrukturę podziemną albo przewiercać się przez skały - zastosowanie przewiertu będzie bardziej korzystne. To wszystko sprawia, że najlepiej wykonać audyt terenowy (wizję lokalną) aby mieć pewność jak wygląda sytuacja. Skontaktuj się z nami i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

telbest

Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.

Przewierty sterowane: Nowy Sącz | Kraków | Warszawa | Katowice | Rzeszów | Tarnów | Kielce

qr-codes
ul. Grottgera 41,
33-300 Nowy Sącz
województwo małopolskie
Telefon: +48 18 444 11 11
facebook telbest

Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.

menu-circlecross-circle