Przewierty sterowane

przewierty sterowane

Nasze Biuro Projektów i Realizacji TelbesT oferuje usługi w zakresie wykonania czynności, takich jak przewierty sterowane i przewierty horyzontalne. Jesteśmy w posiadaniu profesjonalnego sprzętu znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Ditch Witch. Posiadamy następujące maszyny:

 • JT 2020,
 • JT 20,
 • JT 10,
 • JT 520.

Maszyny JT 20 i JT-10 stanowią niesamowity potencjał precyzji i tempa pracy. 

Maszynę JT 520 wykorzystujemy, gdy do wykonania są krótkie przewierty sterowane pod ulicami lub przewierty pod drogami jednojezdniowymi w miejscach, do których mamy ograniczony dostęp i musimy zapewnić duży promień gięcia.

Maszynę JT 2020 włączamy do realizacji gdy przewiert horyzontalny zmusza nas do zastosowania techniki bezrozkopowej na znacznie dłuższych dystansach, na przykład pod autostradami, torami kolejowymi, rzekami i innymi przeszkodami terenowymi. W ramach różnego rodzaju inwestycji budowlanych wykonujemy przewierty sterowane w gruntach o długości maksymalnie do 140 metrów i średnicy 315 mm.

PRZEWIERTY STEROWANE I PRZECISKI O WIELU ZASTOSOWANIACH

Dysponujemy niezawodnym sprzętem do wykonania przycisków pneumatycznych i przewiertów, które charakteryzują się zaawansowanym stopniem trudności. Przy tym zachowujemy atrakcyjny cennik. Wykonujemy przewierty sterowane, których koszt zawsze będzie dopasowany do usługi. Posiadamy specjalistyczne krety, czyli maszyny przeciskowe z ruchomymi głowicami. Ich konstrukcja sprawia, że każdy kret do przecisków zapewnia potężną moc uderzenia. Wykonany przy użyciu urządzenia typu kret przecisk może przebiegać przez grunt o różnej charakterystyce.

Stosujemy także nowoczesną technologię sterowanych przewiertów horyzontalnych (HDD – Horizontal Directional Drilling). Każdy przewiert sterowany, którego się podejmujemy, będzie odpowiednio zaprojektowane i uwzględni najlepszą technologię wiercenia. Przewiert HDD to metoda wykorzystywana do montażu rur osłonowych, przez które prowadzone są sieci:

 • teletechniczne,
 • energetyczne,
 • gazowe czy nawet wodociągowe.
przewierty horyzontalne

Dzięki trzem, niezależnym, wysoko wykwalifikowanym zespołom operatorów przewiertów sterownych z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy szybkie i skuteczne wykonanie powierzonych nam zadań na terenie całego kraju. Przewiert sterowany realizowany przez TelbesT będzie wykonany zawsze precyzyjnie i na czas. Jeżeli szukają Państwo firmy realizującej przewierty horyzontalne, przewierty sterowane lub przeciski kretem, których cena nie jest wygórowana, zapraszamy do współpracy z nami! Skorzystanie z naszej usługi przewiertów szczególnie polecamy mieszkańcom małopolski jednak podejmujemy się realizacji na terenie całego kraju

Charakterystyka pracy urządzeń do przewiertów sterowanych

WIERTNICAZAKRES PRACWARUNKI GEOLOGICZNE
(kategoria gruntu)
Ditch Witch JT 520L max.= 30m, Ø max. = 110 mmod I do III
Ditch Witch JT 10L max.= 60 m, Ø max. = 140 mmod I do III
Ditch Witch JT 20L max.= 100 m, Ø max. = 225 mmod I do IV
Ditch Witch JT 2020L max.= 140 m. Ø max. = 315 mmod I do IV

Przewierty horyzontalne pozwalają skrócić czas i koszty inwestycji

Sterowane przewierty horyzontalne to rozwiązanie, które zdejmuje z inwestora oraz wykonawcy szereg zadań. Taka praca, odsuwając konieczność wykonania wykopów, sprawia że przewierty pod drogami nie muszą oznaczać konieczności całkowitego wyłączania ich z ruchu. Wykorzystując przewierty HDD nie musimy martwić się o tak kłopotliwe przeszkody, jakimi są tory kolejowe czy chociażby cieki wodne.
Wykonywany przewiert sterowany wymaga jednak umiejętnej obsługi wiertnic, a nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że wszystkie przewierty horyzontalne HDD wykonujemy perfekcyjnie oraz terminowo, co pozwala przystąpić do dalszej pracy nad budową infrastruktury. Ponadto, przewierty sterowane likwidują kłopoty w postaci wydobytej ziemi oraz jej transportu i prawidłowego składowania. Wszystko to powoduje, że wykorzystując wykonany przy użyciu sprzętu przewiert sterowany, można łatwo budować rozmaite instalacje także na obszarze zabudowanym i zagospodarowanym.

Zespół firmy TelbesT w ciągu wielu lat pracy za każdym razem dowodził swoich najwyższych kwalifikacji. To, wraz ze specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem, pozwala nam wykonywać przewierty sterowane wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba. Znacznie przyspieszamy pracę oraz obniżamy ich koszt. Nasz atrakcyjny cennik i poziom wykonywanych usług sprawia, że przewierty sterowane są wręcz idealnym rozwiązaniem dla każdego inwestora zmagającego się z koniecznością umieszczenia infrastruktury w gruncie. Zapraszamy do kontaktu! Nasza siedziba znajduję się przy ulicy Grottgera 41, 33-300 Nowy Sącz, Małopolska.

TECHNOLOGIA PRZEWIERTÓW STEROWANYCH

Przewierty horyzontalne (HDD – Horizontal Directional Drilling) polegają na wykonaniu otworu pomiędzy punktami, początkowym i końcowym, zgodnie z zadanym profilem oraz na wciągnięciu do niego rur osłonowych.

Pierwszym etapem jest wykonanie przewiertów pilotażowych. Żerdź startowa, zaopatrzona w odpowiednie dla warunków geologicznych narzędzie wiercące oraz głowicę pilotażową, będzie wkręcana w podłoże. W głowicy znajduje się sonda z nadajnikiem, który umożliwia precyzyjną lokalizację i korygowanie przez operatora maszyny wykonującej przewierty horyzontalne trasy pracy w oparciu o przyjęte założenia projektowe. Kolejne żerdzie są pobierane z magazynku maszyny i automatycznie dokręcane w miarę postępu przewiertu. Urobek z wykonywanego odwiertu transportowany jest na zewnątrz za pomocą płuczki. (Etap pierwszy pokazano na rys.1)

Przewierty sterowane rys1

Drugi etap polega na rozwierceniu otworu pilotażowego do zadanej średnicy. Głowica pilotażowa zastępowana jest głowicą rozwiercającą, której dobór uzależniony jest od docelowej średnicy oraz warunków geologicznych. Przy większych wymiarach otworu końcowego należy wykonać przewierty, stopniowo zwiększając średnicę głowicy rozwiertowej, aż do osiągnięcia prawidłowej wielkości otworu. (Etap drugi przedstawiono na rys. 2)

Przewierty horyzontalne

Przewierty sterowane horyzontalne na trzecim etapie polegają na wciągnięciu do przygotowanego wcześniej otworu rur osłonowych. Komponenty, w całości lub zgrzane do odpowiedniej długości, dołącza się za pomocą specjalnych uchwytów za głowicą rozwiertową i wciąga do otworu. Im większy postęp wciągania rury, tym żerdzie są automatycznie rozkręcane w maszynie i składowane w magazynku. (Etap trzeci pokazano na rys. 3)

przewierty sterowane

Zakończone przewierty sterowane wymagają wykonania profilu powykonawczego. Jest on opracowywany na podstawie parametrów zarejestrowanych podczas jego wykonania. Przykładowy projekt profilu przewiertu sterowanego przedstawiono na rysunku poniżej.

przewierty horyzontalne

TECHNOLOGIA PRZEWIERTÓW STEROWANYCH

Praca przy wykorzystaniu tej metody ma wiele zalet. Są to przede wszystkim:

 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • brak konieczności odtwarzania stanu sprzed budowy,
 • ochrona walorów przyrodniczych i krajobrazowych,
 • brak konieczności zamykania drogi,
 • możliwość pracy na zurbanizowanych terenach,
 • szerokie pole manewru.

Przewierty horyzontalne pozwalają dodatkowo ominąć istniejące już w gruncie sieci. Dzięki odpowiednio dobranym maszynom, przewierty sterowane mogą być wykonywane nawet w niekorzystnych warunkach, na przykład jeśli gdy grunt jest podmokły. Nie staną im na przeszkodzie także rzeki i autostrady. Przewierty horyzontalne to najbardziej uniwersalna metoda, która sprawdzi się w każdych okolicznościach.

PRZEWIERT STEROWANY - GDZIE MOŻE ZNALEŹĆ ZASTOSOWANIE?

Przewiert horyzontalny i sterowany może zostać wykonany w różnych celach. Technologia ta jest najpopularniejsza podczas budowania przyłączy domowych: gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. W tym aspekcie najbardziej ceniona jest sprawność i niska cena wykonania przewiertu sterowanego.
Przewierty sterowane i horyzontalne są również wykorzystywane podczas inwestycji na większą skalę. Są niezastąpioną metodą podczas wykonywania wszelkiego rodzaju instalacji: telekomunikacyjnych, ciepłowniczych i energetycznych. Sprawdzą się także przy budowie sieci kanałów melioracyjnych i w przypadku rurociągów. Firma, doświadczona w przewiertach, jaką w Małopolsce jest TelbesT pozwala maksymalnie zminimalizować koszty i zrealizować projekt szybko, ale dokładnie. Dzięki temu możemy pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami.

POZIOME PRZEWIERTY STEROWANE, PRZEWIERT HDD I HORYZONTALNE PRZEWIERTY STEROWANE - CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Wybrana metoda zależy od tego, na co należy położyć największy nacisk podczas tworzenia instalacji. Standardowy przewiert sterowany  gwarantuje najwyższą precyzję, przewiert HDD  możliwość działania na dużych odległościach przy zachowaniu niskiej ceny, a horyzontalny przewiert sterowany  idealne dopasowanie efektu końcowego do projektu.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ TELBEST PRZY PLANOWANIU PRZEWIERTÓW?

Warto nas wybrać z wielu powodów. Niezależnie od tego, na czym najbardziej Ci zależy, najlepsze przewierty w Małopolsce i całej Polsce wykonuje właśnie TelbesT. Przekonało się już o tym wielu inwestorów i prywatnych Klientów. Mamy do zaoferowania doświadczenie, profesjonalny sprzęt i elastyczność. Jeżeli więc zależy Ci na sprawnym działaniu, wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie, zapoznaj się z naszą ofertą.

Najczęściej zadawane pytania

JAKIE RURY STOSUJE SIĘ DO PRZEWIERTÓW STEROWANYCH?

Do przewiertów sterowanych stosujemy rury RHDPEp gwarantujące ich zgrzewalność. Grubość ścianki dobieramy z typoszeregu producentów wybierając grubszą ściankę dla przewiertów powyżej 80-100 m.

CZY WYKONUJE SIĘ ODKRYWKI MEDIÓW BĘDĄCYCH W KOLIZJI?

Przed przystąpieniem do wykonania przewiertu wykonujemy odkrywki kabli i rur uzbrojenia podziemnego w celu uniknięcie uszkodzeń i awarii. Te czynności wykonujemy w ramach ceny za przewiert, co gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jakości naszej usługi.

CZY DOKONUJE SIĘ UTYLIZACJI PŁUCZKI?

W trakcie prowadzenia prac zasysamy nadmiar płuczki stosując wysokiej wydajności „odkurzacz” FX20 - HYDRO EXCAVATORS Ditch Witch co zapewnia ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska realizacje usług przewiertowych.

PO CO STOSUJE SIĘ KOMORY PRZEWIERTOWE I ODBIORCZE?

W trakcie wykonywanie przewiertu płuczka zapewnia odprowadzanie urobku a jej nadmiar pozostaje w komorach, które opróżniamy i wywozimy do utylizacji. Brak komór może doprowadzić do wycieku płuczki i zanieczyszczenia najbliższego otoczenia. Choć stosujemy płuczki biodegradowalne to jej wyciek nie jest estetyczny.

JAKIEJ KATEGORII GRUNT POZWALA NA WYKONANIE PRZEWIERTU STEROWANEGO?

Nasze maszyny pozwalają na wykonanie przewiertów w gruncie kategorii od I do IV działamy również na terenie miast:

telbest

Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.

Przewierty sterowane: Nowy Sącz | Kraków | Warszawa | Katowice | Rzeszów | Tarnów | Kielce

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

qr-codes
ul. Grottgera 41,
33-300 Nowy Sącz
województwo małopolskie
Telefon: +48 18 444 11 11
e-mail: telbest@wp.pl
facebook telbest

Copyright © 2021 by TelbesT. All rights reserved.

Obsługa: SEOSEM24

menu-circlecross-circle