Przewierty sterowane

cHJ6ZXdpZXJ0eSBzdGVyb3dhbmU=

Biuro Projektów i Realizacji TelbesT oferuje przewierty sterowane do 140 m długości i 315 mm średnicy. Realizujemy usługę z materiału powierzonego i własnego. Rury osłonowe do przewiertów sterowanych muszą charakteryzować się dobrymi parametrami zgrzewalności typu RHDPEp. Od lat wykonujemy przewierty sterowane, które charakteryzują się dużą precyzją wykonania i niesamowitą jakością utrzymania średnicy przewiertu. Przez zastosowanie odpowiednich rozwiertaków i płetw wiercących nasze rury osłonowe pozwalają na swobodne wciąganie do nich rur zasadniczych transportujących media, takie jak gaz, woda, energia elektryczna czy światłowodowa sieć szerokopasmowa lub telefoniczna. 

Wykonaliśmy setki przewiertów sterowanych dla dużych operatorów sieci gazowych, energetycznych i telekomunikacyjnych.  Dysponujemy profesjonalnym sprzętem znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Ditch Witch.

Posiadamy następujące maszyny:

 • JT 2020,
 • JT 20,
 • JT 10,
 • JT 520.

Maszyny JT 20 i JT-10 stanowią niesamowity potencjał precyzji i tempa pracy a przewierty sterowane wykonane tymi maszynami są bardzo precyzyjne . 

Maszynę JT 520 wykorzystujemy, gdy do wykonania są krótkie przewierty sterowane pod ulicami lub przewierty pod drogami jednojezdniowymi w miejscach, do których mamy ograniczony dostęp i musimy zapewnić duży promień gięcia.

Maszynę JT 2020 włączamy do realizacji gdy przewiert sterowany zmusza nas do zastosowania techniki bezrozkopowej na znacznie dłuższych dystansach, na przykład pod autostradami, torami kolejowymi, rzekami i innymi przeszkodami terenowymi. W ramach różnego rodzaju inwestycji budowlanych wykonujemy przewierty sterowane w gruntach normalnych o długości maksymalnej do 140 metrów i średnicy 315 mm.

Przewierty sterowane i ich niesamowite zastosowanie

SlQgNTIwIEpUIDUgLSAx

Dysponujemy niezawodnym sprzętem do wykonania przewiertów sterowanych, które charakteryzują się zaawansowanym stopniem trudności. Przy tym zachowujemy atrakcyjny cennik. Wykonujemy przewierty sterowane, których koszt zawsze będzie dopasowany do oczekiwań Inwestora. Posiadamy również specjalistyczne krety, czyli maszyny przeciskowe z ruchomymi głowicami. Ich konstrukcja sprawia, że każdy kret do przecisków zapewnia potężną moc uderzenia. Wykonany przecisk przy użyciu urządzenia typu kret może przebiegać przez grunt o różnej charakterystyce. 

Stosujemy także nowoczesną technologię sterowanych przewiertów horyzontalnych (HDD – Horizontal Directional Drilling). Każdy przewiert sterowany, którego się podejmujemy, będzie odpowiednio zaprojektowany i uwzględni najlepszą technologię wiercenia. Przewiert HDD to metoda wykorzystywana do montażu rur osłonowych, przez które prowadzone są sieci:

 • teletechniczne,
 • energetyczne,
 • gazowe czy wodociągowe.

Dzięki czterem, niezależnym, z wieloletnim doświadczeniem i wysoko wykwalifikowanym zespołom operatorów obsługujących przewierty sterowane  gwarantujemy szybkie i skuteczne wykonanie powierzonych nam zadań na terenie całego kraju. Przewierty sterowane realizowany przez TelbesT będą wykonany zawsze precyzyjnie i na czas. Jeżeli szukają Państwo firmy realizującej przewierty horyzontalne, przewierty sterowane lub przeciski kretem, których cena nie jest wygórowana, zapraszamy do współpracy z nami! 

Jak zlecić wykonanie przewiertu sterowanego?

Skorzystanie z naszych usług przewiertów sterowanych jest niesamowicie proste. Wystarczy wysłać zapytanie na email telbest@wp.pl lub wystarczy zadzwonić na numer telefonu 500 285 600. Usługi świadczymy na terenie całego kraju jednak ich wykonanie determinuje rachunek ekonomiczny. Wykonanie przewiertu sterowanego wiąże się z przewiezieniem maszyny, osprzętu do pompowania płuczki ze zbiornikami na wodę. Koszt takiego transportu może spowodować że przewierty sterowane należy zlecać Firmom lokalnym. Dodatkowo informujemy że dostęp do wody nie jest obowiązkowy jednak jej zasób wymagany jest w najbliższej okolicy.

Charakterystyka pracy urządzeń do przewiertów sterowanych

WIERTNICAZAKRES PRACWARUNKI GEOLOGICZNE
(kategoria gruntu)
Ditch Witch JT 520L max.= 30m, Ø max. = 110 mmod I do III
Ditch Witch JT 10L max.= 60 m, Ø max. = 140 mmod I do III
Ditch Witch JT 20L max.= 100 m, Ø max. = 225 mmod I do IV
Ditch Witch JT 2020L max.= 140 m. Ø max. = 315 mmod I do IV

Przewierty sterowane pozwalają skrócić czas i koszty inwestycji

Przewierty sterowane to rozwiązanie, które zdejmuje z inwestora oraz wykonawcy szereg zadań. Taka praca, odsuwając konieczność wykonania wykopów, sprawia że przewierty pod drogami nie muszą oznaczać konieczności całkowitego wyłączania ich z ruchu. Wykorzystując przewierty sterowane nie musimy martwić się o tak kłopotliwe przeszkody, jakimi są tory kolejowe czy chociażby cieki wodne.
Wykonywane przewierty sterowane wymagają jednak umiejętnej obsługi wiertnic, a nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że wszystkie przewierty sterowane wykonujemy perfekcyjnie oraz terminowo, co pozwala przystąpić do dalszej pracy nad budową infrastruktury. Ponadto, przewierty sterowane likwidują kłopoty w postaci wydobytej ziemi oraz jej transportu i prawidłowego składowania. Wszystko to powoduje, że wykorzystując wykonany przy użyciu sprzętu Ditch Witch przewiert sterowany, można łatwo budować rozmaite instalacje także na obszarze zabudowanym i zagospodarowanym.

Zespół firmy TelbesT w ciągu wielu lat pracy za każdym razem dowodził swoich najwyższych kwalifikacji. To, wraz ze specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem, pozwala nam wykonywać przewierty sterowane wszędzie, gdzie zachodzi taka potrzeba. Znacznie przyspieszamy pracę oraz obniżamy ich koszt. Nasz atrakcyjny cennik i wysoki poziom wykonywanych usług sprawia, że przewierty sterowane są wręcz idealnym rozwiązaniem dla każdego Inwestora zmagającego się z koniecznością umieszczenia infrastruktury w gruncie. Zapraszamy do kontaktu! Nasza siedziba znajduję się przy ulicy Grottgera 41, 33-300 Nowy Sącz, Małopolska.

Technologia przewiertów sterowanych

Przewierty sterowane polegają na wykonaniu otworu pomiędzy punktami, początkowym i końcowym, zgodnie z zadanym profilem oraz na wciągnięciu do niego rur osłonowych.

Pierwszym etapem jest wykonanie przewiertów pilotażowych. Żerdź startowa, zaopatrzona w odpowiednie dla warunków geologicznych narzędzie wiercące oraz głowicę pilotażową, będzie wkręcana w podłoże. W głowicy znajduje się sonda z nadajnikiem, który umożliwia precyzyjną lokalizację i korygowanie przez operatora maszyny wykonującej przewierty sterowane trasy pracy w oparciu o przyjęte założenia projektowe. Kolejne żerdzie są pobierane z magazynku maszyny i automatycznie dokręcane w miarę postępu przewiertu. Urobek z wykonywanego odwiertu transportowany jest na zewnątrz za pomocą płuczki. (Etap pierwszy pokazano na rys.1)

UHJ6ZXdpZXJ0eSBzdGVyb3dhbmUgcnlzMQ==

Drugi etap polega na rozwierceniu otworu pilotażowego do zadanej średnicy. Głowica pilotażowa zastępowana jest głowicą rozwiercającą, której dobór uzależniony jest od docelowej średnicy oraz warunków geologicznych. Przy większych wymiarach otworu końcowego należy wykonać przewierty, stopniowo zwiększając średnicę głowicy rozwiertowej, aż do osiągnięcia prawidłowej wielkości otworu. (Etap drugi przedstawiono na rys. 2)

UHJ6ZXdpZXJ0eSBob3J5em9udGFsbmU=

Przewierty sterowane na trzecim etapie polegają na wciągnięciu do przygotowanego wcześniej otworu rur osłonowych. Komponenty, w całości lub zgrzane do odpowiedniej długości, dołącza się za pomocą specjalnych uchwytów za głowicą rozwiertową i wciąga do otworu. Im większy postęp wciągania rury, tym żerdzie są automatycznie rozkręcane w maszynie i składowane w magazynku. (Etap trzeci pokazano na rys. 3)

cHJ6ZXdpZXJ0eSBzdGVyb3dhbmU=

Zakończone przewierty sterowane wymagają wykonania profilu powykonawczego. Jest on opracowywany na podstawie parametrów zarejestrowanych podczas jego wykonania. Przykładowy projekt profilu przewiertu sterowanego przedstawiono na rysunku poniżej.

cHJ6ZXdpZXJ0eSBob3J5em9udGFsbmU=

Praca przy wykorzystaniu tej metody ma wiele zalet. Są to przede wszystkim:

 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • brak konieczności odtwarzania stanu sprzed budowy,
 • ochrona walorów przyrodniczych i krajobrazowych,
 • brak konieczności zamykania drogi,
 • możliwość pracy na zurbanizowanych terenach,
 • szerokie pole manewru.

Przewierty horyzontalne pozwalają dodatkowo ominąć istniejące już w gruncie sieci. Dzięki odpowiednio dobranym maszynom, przewierty sterowane mogą być wykonywane nawet w niekorzystnych warunkach, na przykład jeśli gdy grunt jest podmokły. Nie staną im na przeszkodzie także rzeki i autostrady. Przewierty horyzontalne to najbardziej uniwersalna metoda, która sprawdzi się w każdych okolicznościach.

Przewierty sterowane – gdzie mogą znaleźć zastosowanie?

Przewiert sterowany może zostać wykonany w różnych celach. Technologia ta jest najpopularniejsza podczas budowania przyłączy domowych: gazowych, kanalizacyjnych i wodociągowych. W tym aspekcie najbardziej ceniona jest sprawność i niska cena wykonania przewiertu sterowanego w odniesieniu do ceny odtworzenia nawierzchni.

 

Dowiedz się więcej - skontaktuj się z nami i sprawdź - przewierty sterowane cennik.


Przewierty sterowane są również wykorzystywane podczas inwestycji na większą skalę. Są niezastąpioną metodą podczas wykonywania wszelkiego rodzaju instalacji: telekomunikacyjnych, ciepłowniczych i energetycznych. Sprawdzą się także przy budowie sieci kanałów melioracyjnych i w przypadku rurociągów do przesyłania gazu i ropy. Doświadczenie firmy TelbesT w przewiertach sterowanych pozwala odpowiednio zminimalizować koszty i zrealizować projekt szybko i dokładnie. Dzięki temu możemy pochwalić się wieloma zadowolonymi Klientami. Zaufali nam: Orange Polska S.A., PGNiG, Tauron, PGE czy PKP Energetyka.

Przewierty sterowane, przewierty horyzontalne, przewierty HDD – czym się różnią?

Wybrana metoda zależy od tego, na co należy położyć największy nacisk podczas tworzenia instalacji. Standardowy przewiert sterowany  gwarantuje najwyższą precyzję, przewiert HDD  możliwość działania na dużych odległościach przy zachowaniu niskiej ceny, a horyzontalny przewiert sterowany  idealne dopasowanie efektu końcowego do projektu.

Dlaczego warto wybrać TelbesT przy planowaniu przewiertów sterowanych?

Warto nas wybrać z wielu powodów. Niezależnie od tego, na czym najbardziej Ci zależy, najlepsze przewierty sterowane wykonuje TelbesT. Przekonało się już o tym wielu Inwestorów i prywatnych Klientów. Mamy do zaoferowania doświadczenie, profesjonalny sprzęt i elastyczność. Jeżeli więc zależy Ci na sprawnym działaniu, wysokiej jakości i konkurencyjnej cenie, zapoznaj się z naszą ofertą.

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Jakie rury stosuje się do przewiertów sterowanych?

Do przewiertów sterowanych stosujemy rury RHDPEp gwarantujące ich zgrzewalność. Grubość ścianki dobieramy z typoszeregu producentów wybierając grubszą ściankę dla przewiertów powyżej 80-100 m.

Czy wykonuje się odkrywki mediów będących w kolizji?

Przed przystąpieniem do wykonania przewiertu wykonujemy odkrywki kabli i rur uzbrojenia podziemnego w celu uniknięcie uszkodzeń i awarii. Te czynności wykonujemy w ramach ceny za przewiert, co gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jakości naszej usługi.

Czy dokonuje się utylizacji płuczki?

W trakcie prowadzenia prac zasysamy nadmiar płuczki stosując wysokiej wydajności „odkurzacz” FX20 - HYDRO EXCAVATORS Ditch Witch co zapewnia ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska realizację usług przewiertowych

Po co stosuje się komory przewiertowe i odbiorcze?

W trakcie wykonywanie przewiertu płuczka zapewnia odprowadzanie urobku a jej nadmiar pozostaje w komorach, które opróżniamy i wywozimy do utylizacji. Brak komór może doprowadzić do wycieku płuczki i zanieczyszczenia najbliższego otoczenia. Choć stosujemy płuczki biodegradowalne to jej wyciek nie jest estetyczny.

Jakiej kategori grunt pozwala na wykonanie przewiertu sterowanego?

Nasze maszyny pozwalają na wykonanie przewiertów w gruncie kategorii od I do IV

Dlaczego wykonując przewierty sterowane wykorzystujemy wiertnicę JT20?

SlQyMC0gZGxhY3plZ28=

Gdy świadczymy usługę przewiertów sterowanych, wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt. Firma Ditch Witch, której maszyny wykorzystujemy to producent między innymi wiertnicy kierunkowej JT20.

Nasza praca jest niesamowicie efektywna między innymi dzięki temu, że za pomocą wiertnicy JT20 działamy szybko i wielozadaniowo. Co ważne, mamy możliwość wykonywania przewiertów sterowanych w pełni ekologicznie dzięki zastosowaniu odpowiednich biodegradowalnych płuczek.

Dodatkowo nasza praca charakteryzuje się:

● niskim zużyciem płynów do chłodzenia,
● ograniczoną emisją zanieczyszczeń,
● precyzyjnym wykonywaniem wiercenia i rozwiercania wstecznego,
● ograniczonym zużyciem paliwa,
● korzystaniem z wyświetlacza LCD, który wyświetla ważne dla wykonywania
przewiertów sterowanych komunikaty oraz informacje,
● wygodnym stanowiskiem operatora, który, co ważne, ma doskonałą widoczność na
rurę wiertniczą i system ładowania rur,
● bardzo wysoką wydajnością.

TWFzenluYSBqdDIwIGRvIHByemV3aWVydMOzdyAtIGRldGFsZQ==

Wiertnica Ditch Witch JT20 jest połączeniem mocy i nowoczesności. Jako firma, która oferuje przewierty sterowane, dbamy o to, aby posługiwać się tylko najlepszymi w swojej klasie maszynami. Dodatkowo, przez cały czas wykorzystywany osprzęt podlega procesowi odnawialności i wymiany na nowy.

Pulpit sterowniczy gwarantuje naszym operatorom dostęp do ważnych danych o pracy wiertnicy, a także informacji z miejsca przewiertu. Nie ma więc mowy o żadnych pomyłkach bądź też nieprecyzyjnie wykonanych odwiertach.

Komputerowy system nadzoru pozwala na precyzyjne wyrysowanie trajektorii przewiertu, który na życzenie Klienta dostarczamy w dokumentacji powykonawczej przewiertu sterowanego.

Dlaczego wykonując przewierty sterowane wykorzystujemy wiertnicę Ditch Witch JT2020?

cHJ6ZXdpZXJ0eSBob3J5em9udGFsbmU=

Gdy wykonujemy przewierty sterowane wykorzystując wiertnicę Ditch Witch JT2020 mamy możliwość dokonywania odwiertów pod autostradami, drogami, nasypami kolejowymi i rzekami. Moc maszyny pozwala na wykonanie przewiertów sterowanych dłuższych i o znacznie większej średnicy dochodzącej do 315 mm. Długość przewiertu ogranicza ilość i sprężystość żerdzi a dla tej maszyny sięga 140 m. Śmiało można powiedzieć, że wiertnica JT2020 jest doskonałym sprzętem dla przewiertów sterowanych długich.
Nie przypadkowo także firma Ditch Witch uznawana jest w środowisku specjalistów od robót ziemnych za „Ferrari wiertnic kierunkowych”.

Maszyny, których używamy są niezawodne i znakomite w swoich osiągach. Nasi operatorzy mają świetną widoczność dzięki odpowiedniej konstrukcji wiertnicy. Precyzja odwiertów jest znakiem rozpoznawczym dla Firmy TelbesT. Z nami trafisz „w punkt”.

Dlaczego wykonując przewierty sterowane wykorzystujemy wiertnicę JT10?

Wiodącymi cechami sprzętu Ditch Witch JT10, którym dysponujemy są silniki wysokoprężne Deutz o mocy 66 KM spełniający normy emisji spalin Tier 4, które nie wymagają stosowania drogich w obsłudze systemów oczyszczania spalin, a także katalizatorów utleniających do silników wysokoprężnych. I najważniejsze maszyna ta jest sterowana za pomocą jednego joysticka.

Ograniczona zostaje także emisja zanieczyszczeń, dzięki temu, że mamy wgląd w parametry pracy silnika, a także kody diagnostyczne i istotne informacje o przepływie płuczki wiertniczej.

Opisywany sprzęt, którym dysponujemy, pozwala na instalację krótszych tras dla mediów, a także osiągnięcie większej wydajności w piaszczystych glebach. Na pokładzie znajduje się zbiornik na płyn niezamarzający do zalewania instalacji pompy płuczki.

TWFzenluYSBKVDEwIGRvIHByemV3aWVydMOzdzE=

Dlaczego wykonując przewierty sterowane wykorzystujemy wiertnicę JT520?

SlQgNTIwIEpUIDUg

Wykonując przewierty sterowane wykorzystujemy także poniżej opisany sprzęt firmy Ditch Witch. Mamy wtedy możliwość operowania kompaktową i zwrotną wiertnicą.

JT520 jest zwrotna, nie potrzebuje dużej przestrzeni roboczej i może być także bardzo łatwo transportowana. Za pomocą wspomnianej maszyny uzyskujemy również dobre osiągi przy niewielkich długościach i średnicach. Co ciekawe, wiertnica Ditch Witch JT520 waży tylko 1429 kilogramów.

Jak wyglądały początki przewiertów sterowanych w Polsce i na świecie?

Początki przewiertów sterowanych na świecie datowane są na lata 60 ubiegłego wieku.
Wspomnianą technologię zastosowano przy budowie gazociągu stalowego pod rzeką Pajero w Kalifornii.
W Los Angeles w roku 1963 zdano sobie sprawę, że może istnieć możliwość wykorzystania technologii wiercenia, która pozwoli zmaksymalizować skuteczność instalowania kabli, a także przewodów podziemnych.
W roku 1964 Martin Cherrington zapoczątkował wykorzystanie przewiertów sterowanych jako praktyczną alternatywę dla konwencjonalnych metod wykopowych. Zbudował on swoją pierwszą wiertnicę.
Stosowane dzisiaj przez nas maszyny firmy Ditch Witch są o wiele bardziej wydajne. Tamten moment był jednak przełomowy dla budownictwa na całym świecie.

Do początkowego sukcesu wynalezionej w latach sześćdziesiątych technologii przyczynił się korzystny zbieg okoliczności. W Sacramento był w tamtym okresie prawdziwy bum budowlany.

Horyzontalne przewierty sterowane.

W Polsce przewierty sterowane zaczęły być stosowane na szerszą skalę do budowy sieci podziemnych od połowy lat 90 ubiegłego wieku. Pierwszy przewiert sterowany wykonany był w naszym kraju w roku 1991. W tamtym czasie było to przejście gazociągiem stalowym pod Wisłą w okolicach Włocławka.
Aktualnie przewierty sterowane to często stosowana technologia zastępująca technikę wykopową i budowy z zastosowaniem przekopów otwartych.

Dlaczego przewierty sterowane odgrywają tak ważną rolę we współczesnym budownictwie?

Bardzo dużym atutem przewiertów sterowanych jest ich mało inwazyjny charakter. Dzięki nim możliwe jest wykonanie, a także pozostawienie infrastruktury podziemnej bez naruszania ładu powierzchniowego.

We współczesnym świecie ma to szczególnie duże znaczenie. Bardzo często bowiem tereny, na których wykonywane są prace, są bardzo silnie zurbanizowane. Nierzadko są to na przykład świeżo zmodernizowane drogi i chodniki.

Wpływ na otoczenie przy wykonaniu poziomych przewiertów sterowanych.

Stosując przewierty sterowane, nie wpływamy znacząco na otoczenie. Wykorzystanie metod bezwykopowych eliminuje możliwość uszkodzenia nawierzchni dróg i chodników. Pozwala przejść pod torami kolejowymi bez konieczności ich zamykania oraz pozwala przekroczyć rzeki bez konieczności ich bagrowania. Ma to bardzo duże znaczenie dla istniejącej w rzece fauny i flory. Nie zakłóca też istniejącej mikrobiologii wody, co nie jest bez znaczenia dla ekologii.
W budownictwie duża waga przykładana jest obecnie do ochrony środowiska, a także terenów, które są atrakcyjnie, na przykład turystycznie.

Dzięki temu, że stosujemy nowoczesne przewierty sterowane, wszystkie prace prowadzimy bez naruszania ekosystemów.

Dlaczego przewierty sterowane zaspokajają potrzeby użytkowników
infrastruktury?

Nowoczesne budownictwo bardzo wysoko ceni sobie tempo pracy. Praca w szybkim tempie zaspokaja bowiem potrzeby użytkowników infrastruktury.
Wysoko cenią oni nie tylko tempo pracy, ale również wygodne i estetyczne rozwiązania. Z powodu tego, że ludzie cenią estetykę, powszechne stało się wykorzystywanie podziemnej infrastruktury, aby ukryć niektóre mało estetyczne elementy.

W sytuacji, gdy stosujemy przewierty sterowane, minimalizujemy oddziaływanie na ekosystem a realizacje, mogą być prowadzone na terenach Natura 2000. W znacznym stopniu oszczędzamy czas. To ogromna korzyść zarówno dla nas, jak i użytkowników istniejącej infrastruktury.

Technologie bezwykopowe takie jak przewierty sterowane są zatem bardzo chętnie wykorzystywane przez projektantów, a także wykonawców budowlanych.

Jakie narzędzia wiercące są wykorzystywane przy przewiertach sterowanych?

Narzędzia wiercące są zawsze dobierane przez nas pod kątem rodzaju przewiercanego gruntu. Najważniejsze jest uwzględnienie czynników fizyko-mechanicznych podłoża w celu uniknięcia zakrzywienia trasy dla osi otworu pilotażowego.

cMWCZXR3YSB3aWVyY8SFY2E=

Stosowane przez nas narzędzia to:
● płetwy,
● rozwiertaki,
● poszerzacze gryzowe,
● koronki poszerzające,
● świdry gryzowe,
● świdry skrawające.

Czym jest faza rozwiercania w przewiertach sterowanych?

Faza rozwiercania odbywa się w jednym bądź też kilku etapach. Uzależnione jest to od średnicy rury, która ma być zainstalowana.
W następujących po sobie etapach wiertło jest zastępowane odpowiednią głowicą rozwiercającą. Jest ona wciągana w kierunku początkowego punktu wiercenia, obracając się wraz z żerdziami prowadzącymi.

Przy wyborze właściwego rozwiertaka kluczowe jest, aby pracownicy doskonale rozumieli, jaka jest struktura gleby. Jest to ważne, aby można było określić rodzaj i rozmiar odpowiedniego narzędzia rozwiercającego.

Ostatnim etapem jest wciągnięcie rury ochronnej bądź też bezpośrednio rury produktowej do rozszerzonego, a także oczyszczonego odwiertu. Aby to umożliwić otwór musi być odpowiednio zabezpieczony otuliną z płuczki.

Jakie jest optymalne zastosowanie technologii przewiertów sterowanych?

Przewierty sterowane najlepiej stosować w środowisku miejskim. W takich miejscach, w których liczne są obiekty użyteczności publicznej i w takich, które mają dużą liczbę dróg, rzek, chodników, linii kolejowych i tramwajowych, a także tam, gdzie tradycyjne metody budowy infrastruktury podziemnej, które obejmują przekopanie, nie mogą być zrealizowane bądź też mogą być zrealizowane, ale z wielkim trudem i z ogromnymi wydatkami.

Technologia przewiertów sterowanych umożliwia podziemną instalację rur pod bardzo różnymi obiektami. Dla przykładu mogą być to autostrady, rzeki lub linie kolejowe.

Warto wskazać, że oferowane przez nas przewierty sterowane wyróżniają się tym, że termin realizacji jest naprawdę krótki. Znacznie krótszy niż w przypadku metod tradycyjnych.

W jakich przypadkach przewierty sterowane mogą być wymagane?

W sytuacjach takich jak na przykład przekraczanie rzeki, linii kolejowych lub nowowybudowanych dróg można zastosować tylko przewierty sterowane.

Czasami zdarza się również sytuacja, że właściciel drogi słusznie odmawia zezwolenia na dokonanie przekopu ze względu na możliwość uszkodzenia bądź też zakłócenia wysokiej jakości nawierzchni będącej aktualnie pod rygorami gwarancji.

Nierzadko dzieje się tak, że wiercenie jest przedsięwzięciem bardziej opłacalnym niż układanie rur z zastosowaniem przekopu. Dla przykładu w sytuacji, gdy przewierty sterowane mają zostać wykonane pod chodnikiem, jest to najbardziej opłacalny wariant. Wyobraźmy sobie bowiem sytuację, w której po położeniu rur konieczne staje się poniesienie kosztów za profesjonalne roboty, które mają na celu przywrócenie stanu pierwotnego co niejednokrotnie jest to niemożliwe np. ze względu na panujące temperatury i brak możliwości odpowiedniego zagęszczenia podbudowy. W sytuacji, gdy na powierzchni znajdują się cenne drzewa, także stosowanie wykopów nie jest dozwolone.

Przykładem mogą być chronione drzewa zabytkowe znajdujące się w zabytkowych parkach.
W takiej sytuacji przewierty sterowane to jedyny dozwolony wariant.

Gdy istnieje potrzeba wykonania krótkich przekopów, zwykle sięga się po tańsze metody – przewierty sterowane. Koszt rozebrania i odtworzenia chodnika może znacząca zwiększyć koszty całej inwestycji budowy rurociągu czy podziemnego kabla. Wówczas opisywana przez nas technologia jest jedyną uzasadnioną ekonomicznie.

W większych rurowych instalacjach dość częstą praktyką jest tzw. przeciskanie rur. Wspomniane działanie wykonywane jest poprzez przeciskanie rury stalowej.

Ta technologia nie zawsze jest jednak optymalna. Prowadzona rura stalowa nie zawsze sięga zamierzonego celu. W takich sytuacjach można zdecydować się na przewierty sterowane. Taka decyzja sprawia, że wykonywane roboty stają się szybkie i precyzyjne, a dodatkową alternatywą jest ułożenie rur na odpowiedniej głębokości omijając wszystkie podziemne media. Bez konieczności ich dodatkowego zabezpieczania.

Komu najbardziej polecamy przewierty sterowane?

Przewierty sterowane zdecydowanie polecamy Inwestorom, którzy realizują usługi budowy ropociągów, gazociągów, wodociągów, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz dla potrzeb układania kabli energetycznych i światłowodowych. Również dla Inwestorów budujących podziemne sieci telekomunikacyjne w postaci kanalizacji teletechnicznej jedno i wielootoworwej. Także Zarządcy Dróg, którzy wydają pozwolenia na przekop, mogą zastanowić się, czy w poszczególnych rozpatrywanych sytuacjach nie lepszą decyzją byłoby zdecydowanie się na przewierty sterowane. Nie niszczymy nawierzchni jezdni i tym samym zwiększamy jej żywotność.

Podsumowanie — Przewierty sterowane, które oferujemy to maksymalna produktywność i ekonomia.

Jako Biuro Projektów i Realizacji TelbesT gwarantujemy fachowe wykonawstwo przewiertów sterowanych, a także przewiertów horyzontalnych. Z racji tego, że posiadamy w pełni profesjonalny sprzęt i dysponujemy najlepszymi maszynami firmy Ditch Witch takimi jak: JT2020, JT20, JT10 i JT520, nasza praca odznacza się niesamowitą precyzją i doskonałym tempem. Dysponujemy także niezawodnym sprzętem do wykonania przycisków pneumatycznych. Wszystkie usługi, które świadczymy są maksymalnie ekologiczne.

Stosując metodę HDD, możemy zagwarantować montaż rur osłonowych, przez które prowadzone są sieci: teletechniczne, energetyczne, gazowe, a także wodociągowe.

Charakterystyka pracy naszych urządzeń i wysoki poziom wykwalifikowania pracowników pozwalają wykonywać przewierty sterowane wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba.
Przewierty sterowane, które oferujemy, pozwalają na oszczędność pieniędzy i czasu, a także ochronę walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Proekologiczne zachowania to w dzisiejszych czasach priorytet. Tereny Natura 2000 to odczuwają w szczególności. Nasza załoga kieruje się tymi zasadami z największym pietyzmem i z największą starannością. Używane przez nas płuczki są w pełni biodegradowalne i nie oddziaływują na środowisko. W XXI wieku wspomniane wartości są naprawdę ważne.

Gdy dodamy do tego brak konieczności odtwarzania stanu sprzed budowy, konieczności odpowiedniego zagęszczenia gruntu, zamykania drogi, przecinania linii kolejowych lub tramwajowych, przekraczania cieków wodnych i rzek bez konieczności ich przekopywania w nurcie mamy technologię doskonałą. Fachowcy z Biura Projektów i Realizacji TelbesT specjalizują się w przewiertach sterowanych i znają niesamowity potencjał tej technologii. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, aby skorzystać z naszej oferty. Warto oddać sprawy w ręce fachowców!

TELBEST = PRZEWIERTY STEROWANE
telbest

Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.

Przewierty sterowane: Nowy Sącz | Kraków | Warszawa | Katowice | Rzeszów | Tarnów | Kielce

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności

qr-codes
ul. Grottgera 41,
33-300 Nowy Sącz
województwo małopolskie
Telefon: +48 18 444 11 11
facebook telbest

Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.

menu-circlecross-circle