Przewiert horyzontalny to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność przy wdrażaniu projektów instalacyjno-montażowych. Dowiedz się, na czym polegają przewierty horyzontalne, jakie jest ich przeznaczenie i zalety.
Horyzontalne przewierty to nowoczesna technologia wykonywania przewiertów. Charakteryzuje się w głównej mierze wysoką precyzją i dokładnością, co wpływa na jakość i szybkość pracy. Nie ma bowiem w jej przebiegu konieczności wykonywania wykopów, które mogą mieć degradujący wpływ na otoczenie. Jednak należy podkreślić, iż brak wykonywania wykopów wiąże się z wierceniem „w ciemno”, co może spowodować uszkodzenie podziemnych rur. Dlatego, przed zleceniem przewiertu, należy dokładnie rozeznać się wśród firm oferujących usługę, aby mieć pewność, że wykona ona przewiert umiejętnie, a dzięki temu ograniczy ryzyko wystąpienia błędu.
Przewierty horyzontalne doskonale więc sprawdzą się na przykład w silnie zurbanizowanych, zagospodarowanych terenach lub w miejscach w pobliżu dróg, torów kolejowych bądź tramwajowych, gdyż zastosowanie przewiertów horyzontalnych nie skutkuje koniecznością całkowitego wyłączania ich z ruchu bądź niszczenia terenów miejskich czy przyrodniczych. Dodatkowo, w przypadku ich zastosowania nie ma konieczności odtwarzania terenu czy gruntownego uporządkowania go. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu i maszyn, punkty wejścia i wyjścia pokrywają się praktycznie bezbłędnie z założeniami projektowymi, co jest niezwykle ważne szczególnie w terenach miejskich.
Horyzontalne przewierty wykorzystuje się do wykonywania różnego rodzaju instalacji (na przykład sieci kanalizacji, wodociągów, linii energetycznych, gazowych, multimedialnych i tym podobnych). Metoda ta wykorzystywana jest najczęściej w miejscach, których struktura i przeznaczenie sprawiają, że niemożliwe jest wykonanie tradycyjnych wykopów pod instalacje ze względu na dużą inwazyjność, zanieczyszczenia terenu bądź ruchliwość danego terenu.
Przykłady zastosowania:
Początkowym etapem wykonywania przewiertów horyzontalnych jest kompleksowe zbadanie danego terenu. Wykonywane są badania warunków geologicznych, które umożliwiają dobranie odpowiedniej metody wykonania przewiertów i narzędzi do tego przeznaczonych. Na tym etapie wykonywany jest również projekt trajektorii wraz z określeniem punktów wejścia i wyjścia. Kolejnym etapem jest przygotowanie danego terenu do wykonywania prac.
Sprawdź ofertę przewiertów sterowanych w Telbest – https://www.telbest.pl/przewierty-sterowane
Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności
Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.