Realizowane przez nas przewierty sterowane przeprowadzamy na długości do 140 m oraz o maksymalnej średnicy 315 mm. Od lat dbamy o jakościowe wykonanie przekroju na całej długości tunelu dla licznych Klientów TelbesT. Dzięki czterem niezależnym zespołom doświadczonych operatorów gwarantujemy szybkie i kontrolowane wiercenie horyzontalne HDD w ziemi.
Realizujemy usługę z materiału powierzonego i własnego.
Skorzystanie z naszych usług jest proste. Wystarczy wysłać zapytanie na adres e-mail telbest@wp.pl lub zadzwonić pod numer telefonu +48 500 285 600. Ofertę kierujemy do zainteresowanych z terenu całej Polski.
Metody te wykorzystywane są do montażu rur osłonowych, przez które prowadzi się:
NASZE WIERTNICE | ZAKRES PRAC | KATEGORIA GRUNTU |
---|---|---|
JT 520 | L max.= 30m, Ø max. = 110 mm | od I do III |
JT 10 | L max.= 60 m, Ø max. = 140 mm | od I do III |
JT 20 | L max.= 100 m, Ø max. = 225 mm | od I do IV |
JT 2020 | L max.= 140 m. Ø max. = 315 mm | od I do IV |
Wykonaliśmy już setki prac przewiertowych dla dużych operatorów sieci gazowych, energetycznych bądź telekomunikacyjnych. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Ditch Witch. Przez zastosowanie odpowiednich rozwiertaków oraz płetw wiercących mamy możliwość swobodnego wciągania do nich przewodów i rurociągów właściwych transportujących media, takie jak gaz, woda, energia elektryczna czy światłowodowa sieć szerokopasmowa lub telefoniczna. Z doświadczenia wiemy, że rury osłonowe stosowane w tej technologii muszą charakteryzować się dobrymi parametrami zgrzewalności – dlatego wykorzystujemy w tym celu materiały typu RHDPEp.
Stosowane przez nas narzędzia to:
Metoda horyzontalnego przewiertu sterowanego zdejmuje z Inwestora oraz wykonawcy szereg zadań. Dzięki nim położenie infrastruktury pod jezdniami nie będzie bowiem oznaczało całkowitego wyłączania ruchu na ulicach. Ponadto technologia ta umożliwia pokonanie kłopotliwych przeszkód pod postacią torów kolejowych czy cieków wodnych. Wymaga ona jednak umiejętnej obsługi wiertnic przez operatora. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że wszystkie prace ziemne wykonujemy perfekcyjnie oraz terminowo. Za sprawą kompleksowych usług eliminowane są także problemy transportu i prawidłowego składowania wydobytej ziemi.
Zdecydowanie polecamy naszą ofertę Inwestorom, którzy realizują usługi:
Doświadczenie zespołu TelbesT pozwala zminimalizować koszty, a także zrealizować projekt szybko i dokładnie. Dzięki temu możemy pochwalić się gronem wielu zadowolonych klientów. Zaufali nam już: Orange Polska S.A., PGNiG, Tauron, PGE oraz PKP Energetyka.
Pierwszym etapem jest wykonanie przewiertów pilotażowych. Żerdź startowa, zaopatrzona w odpowiednie dla warunków geologicznych narzędzie wiercące oraz głowicę pilotażową, zostaje wkręcana w podłoże. Na jej końcu znajduje się sonda z nadajnikiem, która umożliwia precyzyjną lokalizację i korygowanie trasy pracy w oparciu o przyjęte założenia projektowe. Kolejne żerdzie są pobierane z magazynku urządzenia, a następnie automatycznie dokręcane w miarę postępu prac. Urobek z wykonywanego odwiertu jest transportowany na zewnątrz za pomocą płuczki (etap pierwszy pokazano na rys. 1).
Drugi etap polega na rozwierceniu kanału pilotażowego do zadanej średnicy. Głowica pilotażowa zastępowana jest narzędziem rozwiercającym, którego dobór uzależniony jest od docelowej średnicy oraz warunków geologicznych. Przy większych wymiarach średnicy wykonuje się je stopniowo, zwiększając średnicę końcówki rozwiertowej, aż do osiągnięcia prawidłowego wymiaru. (Etap drugi przedstawiono na rys. 2)
Na trzecim etapie pozostaje wciągnięcie do przygotowanego wcześniej tunelu osłon chroniących przewody właściwe. Komponenty, w całości lub zgrzane do odpowiedniej długości, dołącza się za pomocą specjalnych uchwytów za głowicą rozwiertową i wciąga do jego wnętrza. Im większy postęp wciągania osłon, tym żerdzie są automatycznie rozkręcane i składowane w magazynku. (Etap trzeci pokazano na rys. 3)
Na końcu pracy wymaga się wykonania profilu powykonawczego. Jest on opracowywany na podstawie parametrów zarejestrowanych podczas jego wykonania. Przykładowy projekt przedstawiono na rysunku poniżej.
Praca przy wykorzystaniu tej metody ma wiele zalet. Są to przede wszystkim:
Dzięki odpowiednio dobranym urządzeniom przewierty mogą być wykonywane nawet w niekorzystnych warunkach, np. na podmokłym gruncie bądź pod drogami szybkiego ruchu. Stanowi zatem najbardziej uniwersalną metodę, która sprawdzi się w każdych okolicznościach.
Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.
Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.