Przewierty sterowane czy wykopy? To pytanie zadają sobie osoby, które potrzebują podłączyć budynek do instalacji wodociągowej, gazowej lub elektrycznej. Budowa każdej infrastruktury na zagospodarowanym już terenie niesie ze sobą szereg wyzwań. Dotyczy to przede wszystkim miast, będących istnym gąszczem ulic, ogrodzeń, czy innych obszarów, których naruszenia należy z różnych przyczyn uniknąć.
Problematyczne okazują się jednak także prace w wielu innych miejscach, w których trzeba będzie pokonać rzekę, drogę, linię kolejową, albo wiele innych jeszcze przeszkód. Chyba, że zastosujemy przewierty sterowane.
W niejednym z nas silna irytacja na pewno wzbierała zawsze gdy widział, jak nowo wybudowana droga w jego okolicy właśnie jest rozkopywana, by można było przepuścić pod nią jakiś przewód.
Cóż za marnotrawstwo! – zastanawialiśmy się wówczas. Nierzadko jednak nie da się wykonać, ani nawet przewidzieć i zaplanować wszystkich tego rodzaju prac odpowiednio wcześniej. Nie oznacza to jednak, że trzeba się z takim rezultatem podobnej sytuacji pogodzić.
Wykonywanie długich wykopów jest kłopotliwe także wówczas, gdy nie wiąże się np. ze wspominanym naruszaniem ciągłości świeżej nawierzchni. Sam wykop to jest koszt użytkowania potrzebnej przy tym koparki, tym większy, im dłuższy musi on być.
Czasami taki przekop trzeba zabezpieczać, żeby się nie osuwał, co wymaga kolejnej pracy i sprzętu. Z wydobytą ziemią trzeba coś zrobić – nie zawsze w pobliżu jest na nią miejsce, konieczne jest więc zapewnienie transportu i dodatkowej przestrzeni. Jeśli nadal zastanawiasz się co wybrać - przewierty sterowane czy wykopy - to jest jeszcze jedne argument:
Osobne koszty i kłopot to odbudowa zmienionej powierzchni, a także zorganizowanie ruchu, jeśli prace powodują wyłączenie z ruchu jezdni czy chodnika i uprzednie otrzymanie zgody na jej zajęcie.
Wszystko to nie jest już potrzebne, odkąd można korzystać z przewiertów sterowanych.
Przewierty sterowane to metoda składająca się z trzech etapów. Wąski przewiert pilotażowy pozwala sprawdzić zaplanowaną drogę, po nim następuje rozwiercanie do średnicy, jakiej wymaga konkretna instalacja. Na koniec pozostaje przeciągnięcie rury.
Posiadane przez nas specjalistyczne maszyny do przewiertów firmy Ditch Witch pozwalają na wykonania przewiertów o długości nawet 140 m. Dzięki temu jakakolwiek typowa przeszkoda terenowa nie stanowi dla nas żadnego problemu. Oczywiście mamy także "konwencjonalny" sprzęt (np. koparki) więc przewierty sterowane czy wykopy nie stanowią dla nas wyzwania.\
Nawet najlepszy sprzęt to jednak nie wszystko – wszystko zależy od umiejętności jego wykorzystania. Istotnym atutem TelbesT są operatorzy wiertnic, których wieloletnie doświadczenie pozwala zrealizować każde zadanie w możliwie krótkim czasie. W ten sposób jesteśmy w stanie znacznie usprawnić prace prowadzone przy budowie instalacji teletechnicznej, energetycznej, gazowej, czy wodociągowej, nie naruszając okolicznego krajobrazu i innej znajdującej się wokół infrastruktury.
Nasze usługi wykonujemy na obszarze całego kraju, w szczególności w miastach takich jak Nowy Sącz, Kraków, Tarnów, Kielce, Rzeszów, Warszawa i Katowice.
Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.
Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.