Jeśli chodzi o przewierty sterowane Kielce są idealnym rynkiem dla metod bezwykopowych, ponieważ wysoka urbanizacja utrudnia wykonanie budowy infrastruktury tradycyjnymi metodami.
Wieloletnie doświadczenie w branży oraz rozbudowana, specjalistyczna wiedza pozwalają nam stale rozszerzać zakres oferty na profesjonalne metody bezwykopowe. Dziś wychodzimy na przeciw oczekiwaniom Klientów biznesowych z całego województwa świętokrzyskiego, ale innowacyjna technologia dostępna jest również dla pozostałych regionów Polski. Zadzwoń do nas aby uzyskać ofertę: +48 500 285 600
Profesjonalnie wykonane usługi wiercenia posiadają naprawdę wiele zalet. Jedną z największych jest oczywiście możliwość bezinwazyjnego zrealizowania projektów budowlanych nawet w najbardziej zurbanizowanych miastach.
To jednak nie wszystko, ponieważ proponowana przez nas usługa charakteryzuje się również uniwersalnością. Sprawdzi się ona przy budowach sieci telekomunikacyjnych, kanalizacyjnych lub wodociągowych a z olbrzymiej wygody oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa korzystają także rolnicy czy osoby zatrudnione w branżach energetycznych.
Jak widać, przewierty sterowane Kielce potrafią ułatwić pracę w praktycznie każdej inwestycji, która wymaga realizacji wykopów zewnętrznych. Skontaktuj się z biurem TelbesT i sprawdź jaką ofertę przygotujemy dla Ciebie.
Usługi świadczone przez specjalistów z TelbesT sprawdzają się przede wszystkim w stytuacji, gdy zachodzi potrzeba pokonania barier naturalnych bez konieczności blokowania szos czy chociażby torowisk.
Warto zastosować tę metodę także w celu ochrony przyrody i zabytków. Ważnym elementem jest także koszt przywrócenia stanu sprzed budowy oraz rewitalizacja miejsca - w przypadku wykopów to długotrwały i kosztowny proces, natomiast metody bezwykopowe są pod tym względem praktycznie bezkosztowe, bo to co na powierzchni pozostaje nienaruszone.
Nasi specjaliści zaczynają swoją pracę od doboru technologii wiercenia oraz przygotowania terenu. Przed przystąpieniem do realizacji projektu konieczne jest wykonanie precyzyjnych obliczeń.
Etapy robót zaczynają się od kanału pilotażowego, którego głównym celem jest dokładne wyznaczenie trasy do punktu końcowego. Istotnym elementem procesu jest dokładność wykonania, która zależy od doświadczenia operatora, kategorii gruntu oraz rodzaju barier terenowych napotkanych na trasie.
Drugim etapem jest rozwiercenie powrotne - ma na celu uzyskanie zadanej średnicy.
Ostatnim krokiem jest wciągnięcie rur osłonowych w których następnie umieszcza się już właściwe media (wodociąg, gazociąg, światłowód, przewody elektryczne itp.).
Cena za metr zależy od wielu czynników, takich jak kategoria gruntu, długość i średnica otworu, wykonanie projektu czy lokalizacja miejsca pracy. W Kielcach występują różne warunki geologiczne, dlatego cennik może wyglądać inaczej nawet na sąsiadujących działkach, ale mamy orientacyjny cennik z którego wynika cena przewiertu sterowanego.
Warto jednak pamiętać, że wybierając niższą cenę, możemy ponieść większe koszty w przyszłości, gdyż niezbyt doświadczona firma może nie poradzić sobie z trudnym projektem, co spowoduje przedłużenie terminu realizacji i dodatkowe koszty. Dlatego opłaca się sprawdzić naszą ofertę, bo oferujemy najlepszą jakość usług za przystępną cenę.
W naszej firmie mamy wyspecjalizowany dział i możemy wykonać go dla Ciebie, bez względu na to, czy potrzebujesz zrobić wodociąg pod drogą, poprowadzić zasilanie elektryczne do budynku czy wodociąg.
Interesują Cię profesjonalne przewierty sterowane w Kielcach lub okolicy? Zadzwoń pod numer +48 18 444 11 11 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
To bezwykopowa metoda wiercenia horyzontalnych otworów pod drogami, torami kolejowymi, rzekami, kanałami, pod budynkami, itp. Jest to bardzo precyzyjna i szybka technologia wiercenia kierunkowego.
Przy tej metodzie stosuje się specjalne rury, które muszą być odporne na wysokie obciążenia mechaniczne oraz działanie wody i gruntu. Są to rury osłonowe przepustowe RHDPEp, przeznaczone do zgrzewania o różnej średnicy i długości, które są wprowadzane do kanału jako ochrona przewodów właściwych.
Różnice między RHDPEp a rurami kanałowymi czy wodociągowymi polegają przede wszystkim na większej wytrzymałości i dostosowaniu do specyfiki przewiertów horyzontalnych.
W przypadku tradycyjnych metod prowadzenia prac (wykopy, przekopy), konieczne jest otwieranie rowów, kopanie wykopów oraz demontaż elementów miejskich, co jest czasochłonne i kosztowne. Metody wykorzystujące wiertnice są szybsze, tańsze w ogólnym rozrachunku, a także są bezpieczniejsze dla środowiska i ludzi (mniej hałasu, niższe ryzyko wypadku).
Przede wszystkim brak konieczności wykonywania wykopów, co wpływa na zmniejszenie kosztów i czasu wykonania prac. Dodatkowo, metoda ta jest o wiele bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza dla środowiska niż tradycyjne metody robienia wykopów. Zmniejsza również ryzyko uszkodzenia istniejącej infrastruktury czy dewastacji przyrody.
Kiedy mówimy o budowie podziemnych tras czy kanałów, istnieją dwie metody, które pozwalają na przeprowadzenie infrastruktury pod ziemią – przeciski i horyzontalne przewierty sterowane.
Przecisk to metoda polegające na mechanicznym przeciskaniu rur pod drogą, pod rzeką czy innymi przeszkodami terenowymi. Dzięki temu unikamy wykopywania rowów, co pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Wykonywany jest za pomocą tzw. kreta do przecisków.
Natomiast przewiercanie to metoda, która polega na wywierceniu tunelu przez grunt z użyciem specjalistycznej maszyny sterowanej z powierzchni. Jest ona szczególnie skuteczna w obszarach o dużych odległościach lub trudność w dostępie. Wykonywane są za pomocą wiertnic (u nas są to urządzenia Ditch Witch).
Techniki te stosuje się w zależności od kategorii gruntu, długości tunelu czy rodzaju przeszkody, która ma zostać pokonana.
Tak, świetnie nadają się do instalacji wodociągów, jak również do innej podziemnej infrastruktury, np. kanalizacji, rurociągów gazowniczych czy światłowodów lub przyłączy elektrycznych.
Tak, cena jest konkurencyjna w porównaniu do tradycyjnych metod wykonywania przekopów. W praktyce okazuje się bowiem, że koszt transportu ziemi, później rekultywacja terenu i przywrócenie jego pierwotnych funkcji nie mówiąc już o utrudnieniach (np. zatrzymanie ruchu na jezdni na czas przekopu) sprawia, że tradycyjne wykopy są znacznie droższe.
Oferujemy kompleksową budowę sieci tele- technicznych miedzianych i światłowodowych. Zajmujemy się budową sieci telefonicznych i okablowaniem strukturalnym.
Copyright © 2022 by TelbesT. All rights reserved.